Kategorie
Zabawy Rozwój dziecka

Bawić się jest pięknie

Jeśli ktoś nam powie, że dzieciństwa nie kojarzy się z zabawą to chyba … nie uwierzymy 😅 Dla dziecka nawet majstrowanie w patykiem w piasku to niezła zabawa. Czy jednak to wszystko? Według nas to empiryczne doświadczanie otaczającej rzeczywistości. To nauka na błędach i sposób na wyrażanie siebie. Na ekspresję twórczą. Bądźmy orędownikami dobrej zabawy […]

Kategorie
Zabawy 11-14 lat 3-6 lat 7-10 lat

Zabawy z balonami cz. 2 – gry

Zabawy zabawami, ale rywalizacja bezpośrednia to coś, co potrafi wywołać najwięcej emocji. Jeśli lubicie grać, to są właśnie propozycje „zabaw” dla Was.

Kategorie
Rozwój dziecka

Chodziki, pomoc w nauce chodzenia czy samo zło?

Kiedy Twoje dziecko postawi pierwszy samodzielny krok? Czy chodzik to dobry pomysł na wspieranie nauki chodzenia? Przedstawiamy wywiad z @mama.fizjoterapeutka.

Kategorie
Zabawy 3-6 lat

Proste zabawy na świeżym powietrzu | 3-6 lat

Kiedy robi się ciepło, często uciekamy z ciasnego mieszkania, aby pozwolić dzieciom się wyszumieć. Sprawdźcie nasze proste zabawy na świeżym powietrzu.

Kategorie
Rozwój dziecka

Aktywność fizyczna dzieci do lat 5 – wytyczne WHO

Sedentarny tryb życia, coraz dłuższy czas spędzany przed ekranami oraz niewystarczająca ilość aktywności fizycznej to problemy dotykające niestety coraz młodsze dzieci.

Kategorie
Zabawy 3-6 lat

Zabawy z wodą

Woda jest środowiskiem obcym dla człowieka. Pomimo niosących ze sobą niebezpieczeństw umożliwia jej kreatywne wykorzystanie w domu. Sprawdźcie nasze propozycje domowych zabaw ruchowych z wodą.

Kategorie
Zabawy 3-6 lat 7-10 lat

Poszukiwanie przedmiotów

Czasami przychodzi dzień, kiedy wybitnie nie mamy ochoty na zabawę lub jesteśmy całkowicie „rozbici”. Nasze energetyczne „wampirzątka” niestety muszą jakoś zaspokoić głód. Oto nasz sposób na przetrwanie.

Kategorie
Inne

7 patentów na podróżowanie z małym dzieckiem

I: Chce pokazać bobasowi cały świat! Jedziemy nad morze? Albo w góry! B: Świetnie jedziemy samochodem! I tu następuje chwila zawahania wśród rodziców, którzy wyobrażając sobie kilka godzin drogi czują, że zaczynają zdecydowanie szybciej siwieć lub totalny luzik u tych, których pociechy automatycznie zasypiają po zamknięciu drzwi. My należymy do tej pierwsze grupy i nie […]

Kategorie
Zabawy 3-6 lat 7-10 lat

Zabawy z balonami cz. 1

Balony mają to do siebie, że wystarczy je dać dziecku, aby całkowicie się zatraciło w zabawie. Do tego wprowadzamy kilka zasad, a dzieci z radością będą się ruszać i spalać jednocześnie niespożyte pokłady energii. Przy okazji rozwiną też koordynację oko – ręka 😀

Kategorie
3-6 lat Zabawy

Krzesełkowy tor przeszkód dla dzieci

Tory przeszkód to istny samograj. Pod warunkiem, że lubicie dobrą zabawfę 😉 W warunkach domowych zwykłe krzesełko daje niemalże nieograniczone możliwości konfiguracji, a w połączeniu z miękkim lądowiskiem tworzy raj dla malucha.